Цукор - Біла Смерть

cukor-bila-smert picture
Цукор — біла смерть — український музичний гурт із міста Києва. З'явився наприкінці 1980-х — на початку 1990-х років. Він є одним із колективів, які започаткували в Україні стиль етноготик.

Цукор - Біла Смерть. Стрімінгові сервіси:

Цукор - Біла Смерть. Коротка біографія

Головною фігурою цього проєкту була Світлана Охріменко (пізніше вона ж Світлана Няньо)
Після закінчення музичного училища за класом фортепіано почала складати музику. Спочатку грала з віолончелісткою Тамілою Мазур

Гурт «Цукор — біла смерть» утворився коли до них приєдналися гітарист Євген Таран і піаніст Олександр Кохановський

Значно відрізнялися від музики того часу високим жіночим вокалом, тарабарськими текстами, та, невідомим раніше, інструментально-готичним виконанням. 
1988 року записали альбом «Рододендрони Коралові Аспиди». 
У 1989 році створили збірку «Новые Неженки». Того ж року записали альбом "Лилеи и амариллисы". 

На той час альтернативні гурти не мали змоги робити професійні записи в Україні і тому подібно до таких відомих українських колективів як Жаба в дирижаблі, Казма-Казма, The Ukrainians, Вій, Фоа-Хока, Ivanov Down та інших записувались на польському лейблі Koka Records. 
Цей лейбл зрештою і допоміг зберегти дотепер музику цих колективів. На цьому лейблі доступні два альбоми гурту: «Манірна музика» (1991) та «Село» (1993). 

За словами Ігоря Цимбровського, який і сам записувався на Koka Records, гурт має своїх прихильників у Польщі, де слухачів подібної музики більше, ніж в Україні. Зокрема, представники польської експериментальної сцени Księżyc неодноразово заявляли, що надихалися творчістю Світлани Охріменко. гурти не мали змоги робити професійні записи в Україні і тому подібно до таких відомих українських колективів як Жаба в дирижаблі, Казма-Казма, The Ukrainians, Вій, Фоа-Хока, Ivanov Down та інших записувались на польському лейблі Koka Records. 

Цей лейбл зрештою і допоміг зберегти дотепер музику цих колективів. На цьому лейблі доступні два альбоми гурту: «Манірна музика» (1991) та «Село» (1993). 

Цукор - Біла Смерть. Дискографія

 1. Рододендрони Коралові Аспиди
  1988

 2. Новые Неженки
  1988

 3. Лилеи и амариллисы
  1989

 4. Манірна музика (Збірка 1989—1990)
  1991

 5. Село (1993)
  1993

Ще гурти